Василь Стус – Режисер із людожерів: Вірш

Режисер із людожерів вічками гарматних жерл підглядає — добре двері вірний чорт кілком підпер?

Власть у нас в руках народа іщо Лєнін бил мєчтал, кажда прачка більйо вистірає, повиносить воду і галоп в Кремльовський зал управлять радной страной. Какіє откриваются вєлічественниє перспєктіви. Брат ти мой! І поетому, конєшно, кажин і щаслівий.
Як пахне кізяками, сечею і багном, пропащими роками і гаслом під вікном. О, героїчна еро, коли ти догориш? Невже пливе катерга до мезозойських кішл? Куди пливе катерга? Невже щасливих кішл не викурять подосі китайським ДДТ? Блукає курка в просі, увага: ось вертеп. Блукають кури в просі, їх партія веде.
Як говорять в народі, враг не дрємлєть і нє спіть,
ето правда, ето, вроді, не дає нам мірно жить.

В нас єсть право і на труд. За граніцсй дак там прямо
тібє з голоду мруть. А в нас труд у почоті,
кажин має трудіться в поті свого лиця. Вєрно ж?
Бєсспорно, вєрно. А за рубєжом, скажу я вам
с чістосєрдєчним прізнанієм, очєнь сквєрно.
От там і повстають протів експлуататорів скрізь.
Молодєц, Гріша, ти політічєскі подкован, садісь.
Саме главноє — іскрєннє, своїмі словамі, і обратно ж
от сердца. Виношу тєбє благодарность от імені
всєго совстского народа, і тут вже нікуда не дється.

Наше благосостояніє не знаєть отставанія, как говоріл вождь усіх прогрєсівних народів Лєнін: чем краще, тєм лучче. Ето он очень сказал художествєнно і з вираженієм. Капіталісти нас хочуть обхітріть, з ліця зємлі сотріть, но ми ішо посмотрім, хто кого сотре, ілі, как говорять у простонародії, хто кого перепре. Но ми защитім кажниє п’ядь родной зємлі і обратно разобйом їх, хай-но толькі полєзуть. Тут що главноє — умєрєть, єслі родіна потрєбуєть, чєсно в глаза смотрєть, однако тіпер создалось такоє мєждународноє положеніє, що лагєр соціялізма может всєх перевєсіть. А всякіх нєсознатєльних елємєнтов ето, в конєчном ітогє, бєсить. Ви нє отпускайтє із вніманія, кажин імєєт право на образованіє. Ето значіть, учіся хто хоч, і, как кажуть, голови нікому не мороч. Ви ето обязани ізучіть старатєльно і всєгда прі сєбє мать, чтоб прі інспєкторской проверкє зразу бойко отвєчать, інакше я вам покажу кузькіну мать. Одно із самих боєвих завоєваній Октября являєтся дружба народов, за ето наши отци і мами наклали головами не здря, однако іногда ішо случаєтся, что коє-кто із уродов говорить, што ето не так. Как ми ім должни отвєчать повсємєстно?
— Дурак, мать твою перетак.
— Умніца, Гриша.
В чом состоїть прєімущество соціалістіческой сістєми хозяйствованія перед капіталістіческой?
Ми ж ето з вами вже проходілі?
Нєужелі подсказать? Ето, братці, треба знать: в руково-
дящсй і направляющсй ролі родной Коммуністіческой партії.

ЖахПоганоЗадовільноДобреЧудово! (Оцінок ще немає)
Сподобався вірш? Поділіться з друзями!
Теми вірша "Василь Стус – Режисер із людожерів":
Залишити відповідь

Читати вірш поета Василь Стус – Режисер із людожерів: найкращі вірші українських та зарубіжних поетів класиків про кохання, життя, природу, країну для дітей та дорослих.