Мій ангел такий маленький,
ну просто крихітка —
я навіть не бачу,
чи він сидить
на моєму плечі.
Мій ангел такий легенький,
ну просто пушинка —
я навіть не чую,
як він сидить
на моєму плечі.
Мій ангел такий тихенький,
ну просто тихіший трави —
я навіть не знаю,
коли він спить,
а коли прокидається
на моєму плечі.
Аналіз вірша “Мій ангел такий маленький” Кирпи
Галина Кирпа багато пише й перекладає літературних творів для дітей, що накладає відбиток на її вірші з філософською глибиною. Так, цей твір можна було б віднести до дитячої філософської лірики у формі медитації.
Головна ідея твору – впевненість у підтримці вищих сил, у захисті вищих сил, переконаність, що насправді добро існує повсюди.
Ліричний герой, очевидно, дитина. Вона вперше почула про те, що у людини на плечі сидить янгол і починає замислюватися, який той янгол з себе. Дитина не думає, що це може бути метафора, для дитини не існує алегорій, тому янгол для неї – жива істота, яка має певні звички, фізичні характеристики, які стали темою для роздумів.
Вірш неримований, написаний у формі верлібру. Медитативності звучанню вірша додає велика кількість рефренів.
У вірші використані такі художні засоби:
- Повтори – «Мій ангел такий», «ну просто», «на моєму плечі», «я навіть», «він сидить»;
- Епітети – «маленький», «легенький», «тихенький»;
- Метафора – «тихіший трави».
Авторка використовує зменшувально-пестливу лексику – «крихітка», «маленький», «легенький», «тихенький». Це робить стосунки людини і янгола більш близькими, довірливими. Причому тепле й трепетне ставлення у даному випадку проявляється не тільки від янгола, але й від людини, яку він боронить від зла.
У вірші використана така символіка:
- Ангел – Божий охоронець, який не лише захищає людину, але й незримо скеровує її у правильному напрямку;
- Плече – символ підтримки. У даному випадку плече – опора для янгола, що вказує – лише разом людина й божественне начало можуть змінювати світ.
Янгол іноді спить, а іноді прокидається – і дитина не знає, коли у її життя втручаються вищі сили.
Дитина не відчуває тягаря, не відчуває наявності янгола у своєму житті, ваги його на плечі. Це може бути пов᾿язане не тільки з тим, що янгол не є фізичною істотою, яка сидить на в᾿язах, але й з тим, що дитя – безгрішне, янголу немає потреби скеровувати його, а оберігають дитину найчастіше не стільки вищі сили, скільки люблячі близькі люди.
Тож ангел просто насолоджується своїм непомітним перебуванням на плечі дитини. А дитина живе з усвідомленням того, який прекрасний цей світ, який люблячий цей світ, наскільки він для неї щасливий і безпечний. І навіть відкриття цього світу не є наразі небезпечними, вони прекрасні, добрі, несуть у собі спокій і позитив.